לפגישת יעוץ חייגו :
08-6234104


חיפוש :

הנחוץ והחילוץ ביטוח נסיעות חו"ל סטנדרטי עלול להתגלות כגבינה שוויצרית עם חורים גדולים | כללים לעריכת ביטוח בריאות רלוונטי לצרכי הנוסע

 

עו"ד ארז שניאורסון

 גם אלה מאתנו שאינם מקפידים לערוך ביטוחים חשובים רוכשים ביטוח נסיעות לפני כל יציאה לחו"ל. תופעה זו הינה חיובית. הבעיה נעוצה ברמת הציפיות שלנו מביטוח הנסיעות ומהעובדה שאצל מבטחים רבים לא קיימת פוליסה המכסה מקרה של פציעה בחו"ל. פוליסות לביטוח נסיעות לחו"ל כוללות רשימה ארוכה ומכובדת של כיסויים. נוסעים רבים עורכים השוואה בין הפוליסות בהתאם לסכום הביטוח המקסימלי אותו מעניקות המבטחות להוצאות רפואיות ואשפוז בחו"ל. האם קיימת משמעות לסכום ביטוח בגובה מיליון שקלים או 25.1 מיליון שקלים? בפועל, מרבית הנוסעים לחו"ל יוצאים לסופי שבוע בבירות אירופה, הפלגות וטיולים מאורגנים במקומות מסודרים ומתויירים, אשר כלל לא נדרש בעבורם איתור וחילוץ. במקרה פציעה רק בחלק מועט מאוד מהמקרים העלויות יתקרבו בכלל לסכומי הפיצוי המקסימליים המפורטים בפוליסות. אובדן מטען מבוטח מזכה בפיצוי גם מחברת התעופה או נמל התעופה, בהתאם לאמנת ורשה, וחברת הביטוח תשלם רק את ההפרש, ככל שקיים.

 

חוסר מודעות הציבור

הבעיה העיקרית טמונה בחוסר המודעות של הציבור. מי שרוכש ביטוח נסיעות יוצא מנקודת הנחה שהפוליסה תפצה אותו עבור כל נזקיו כתוצאה מהפציעה. הנזק העיקרי אשר עלול להיגרם מכך הינו חוסר יכולתו של הנפגע לשוב לעבודה לפרק זמן אשר לעיתים עלול להיות ממושך, או חוסר יכולתו לחזור לעבוד במקצוע בו עסק טרם הנסיעה - מה שמכונה אובדן כושר עבודה. פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל אינן מכילות רכיב אובדן כושר עבודה ואינן מעניקות פיצוי למקרים אלה.

 

איך תבחר נכון?

·        אדם הסובל ממצב בריאות קיים צריך לרכוש פוליסה שתכסה את מצבו.

·        בדקו את רשימת הכיסויים בפוליסה ואל תתפתו לפעילויות שלא רכשתם עבורן כיסוי ביטוחי. ספונטניות הינה מסוכנת בהיבטים הביטוחיים.

·        יוצאים לחופשת סקי? הקפידו לוודא שהפוליסה כוללת כיסוי לספורט חורף, אשר במקרים רבים נקרא כיסוי לספורט אתגרי.

·        יוצאים לטרק במרכז אמריקה? הקפידו לוודא שהפוליסה כוללת איתור וחילוץ.

טואול - אתרים באינטרנט